Close

Наш Творець

Уривок з книги “Зцілення сімей”

Третя перешкода, на якій ми спотикаємося у наших стосунках з Отцем, – це питання про Його волю щодо нас, про волю Божу…

Для більшості християн словосполучення «воля Божа» є синонімом таємничого страждання. І в цьому – наша проблема. Все те, що завдає нам гіркого страждання, але чого не можна назвати безпосереднім людським втручанням, ми незмінно називаємо Божою волею. Це та сама ідея зі Старого Заповіту: оскільки Бог є всемогутнім, то Він є відповідальним за все; якщо це сталося, причиною цього має бути Всемогутній, і, значить, такою була Його воля. Я наведу кілька прикладів, щоб проілюструвати цю ідею, а потім і ви, напевно, зможете доповнити їх випадками зі свого життєвого досвіду…

Дитина, що померла через тиждень після народження. Уявіть, що ви є вправним майстром і беретеся виготовити якусь річ, яку хочете завтра комусь запропонувати. Робота займає у вас цілий день. Однак у якийсь момент ви дізнаєтеся, що людина, для якої ви робите свою роботу, збирається знищити її, щойно ця річ потрапить до її рук. Чи будете ви сьогодні працювати над виготовленням цієї речі, щоб завтра віддати її на поталу? Ніхто не буде. Ніхто не схоче даремно витрачати час. Навіть ми, обмежені й грішні, все ж здатні на «добрі дари», як каже Господь (Мт. 7, 11), і маємо досить розуму, щоб зрозуміти, наскільки безглуздо витрачати сьогоднішній день на виготовлення того, що завтра буде знищено. Я сказав «сьогоднішній день», але скільки часу йде у Бога на створення однієї дитини? Хіба лише один день, вісім робочих годин? Підрахуймо. Богові потрібно дев’ять місяців на формування дитини в лоні матері. Переведемо це в години: дев’ять місяців помножити на тридцять днів і помножити на двадцять чотири години, оскільки Бог працює цілодобово, а не вісім годин на день, як ви у своїй майстерні. Кожної секунди протягом цих дев’яти місяців Бог робить щось для дитини, яка перебуває в лоні матері. Під кінець дев’ятого місяця Він завершує Свою працю: дитина готова народитися. У Бога пішло 6480 годин на «виготовлення» одного немовляти. Якщо ви, крихітна земна мураха, не можете дозволити собі даремно витратити вісім годин на виготовлення речі, яку завтра буде знищено, то чому ви вважаєте, що Бог може витратити 6480 годин, створюючи живе немовля тільки для того, щоб відразу ж Самому його вбити? Невже в Бога немає здорового глузду? Ви вірите в такого Бога? Якщо так, то ви в пеклі вже зараз, адже Його безумство в будь-який момент може обернутися проти вас – і ви загинете! Але наш Бог, Бог та Отець Ісуса Христа, не є безумцем.

Що ви побачили в ситуації з померлою дитиною? Чи було життя вкрадене, вбите або вигублене? А може, підходять усі три визначення? Що Бог говорив про крадіжку, вбивство, смерть? Хто, за Його словами, це робить? Хіба Він Сам?! Тоді чому ви ставите Бога на боці смерті? Бог через Свого Сина прямо сказав, що Він дає життя, і життя достоту.